Collection: Threaded ends
All these pieces are threaded and have to be screwed on. Available in 18, 16 and 14 Gauge threading.
Looking for titanium? Visit our titanium page.
-
BVLA - Pear panaraya ft - 2 pear sunstones w/ 3 white sapphires in yellow gold
- Regular price
- $875.00
- Sale price
- $875.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - Pear halo featuring chalcedony pear with AA aquamarine accent gems ( 16 x 1mm)
- Regular price
- $760.00
- Sale price
- $760.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - Pear sarai ft - swiss topaz pear w/ white diamond accents
- Regular price
- $530.00
- Sale price
- $530.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - mini pleades featuring sandblasted pear cut CZs and 4 brilliant cut czs
- Regular price
- $420.00
- Sale price
- $420.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - 5 gem panaraya featuring genuine garnets and VS diamonds
- Regular price
- $570.00
- Sale price
- $570.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - Afghan pear with copper turquoise pear
- Regular price
- $345.00
- Sale price
- $345.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - Baguette afghan w/ AA swiss topaz baguette
- Regular price
- $210.00
- Sale price
- $210.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA feather - threaded or threadless
- Regular price
- $150.00
- Sale price
- $150.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - Scissors - threaded 16G
- Regular price
- $160.00
- Sale price
- $160.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - mini- pleades featuring genuine onyx and VS white diamonds.
- Regular price
- $510.00
- Sale price
- $510.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - Panaraya gem cluster featuring 5 white sapphires (AA)
- Regular price
- $475.00
- Sale price
- $475.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
BVLA - White gold trillion cut Afghan featuring 3mm trillion cut white sapphire AA Threaded for 18 & 16G
- Regular price
- $275.00
- Sale price
- $275.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out